Dział: Deweloperski - Barbara +48 695222064 biuro@4eliteinvestments.pl

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić na instalacji fotowoltaicznej!


Twój miesięczny rachunek za prąd
Wielkość instalacji
0 kWp
Co pozwala wyprodukować na rok
0 kWp
Koszt instalacji od
0
Lub z dotacją
0

Roczny rachunek za prąd bez instalacji fotowoltanicznej
0
Roczny rachunek
z instalacją fotowoltaiczną

0
Oszczędności
przez 25 lat

0Instalacja którą zamówisz będzie z Tobą ponad 20 lat. Zapoznaj się ze specyfiką urządzeń oraz gwarancją którą otrzymasz.

Proces założenie Instalacji Fotowoltaicznej krok po kroku.

Bezpłatny Audyt Fotowoltaiczny
Nasz specjalista określi możliwości techniczne oraz wyceni instalację. Zamów już teraz Łukasz +48 669081789
Korzystna Oferta Ratalna z 0% wpłaty
Sprawdzimy zdolność kredytową oraz przedstawimy ci wielkość raty. Z reguły wielkość raty jest niższa niż rachunki w Tauron
Zamówienie
Jeżeli zaakceptujesz przedstawione warunki wówczas podpisujemy umowę
Instalacja
Otrzymasz informację dotyczącą daty i godziny instalacji. Instalacja z reguły trwa od 1 do 3 dni.
Zgłoszenie do Turon oraz Dotacja
Wszelkie formalności załatwimy za Ciebie

Fotowoltaika

13-08-2020

Odnawialne źródła energii od zawsze budzą nasze zainteresowanie. Instalacje fotowoltaiczne to technologia przyszłości - pozwala nie tylko na pozyskiwanie energii w sposób opłacalny dla naszych portfeli, ale również dla środowiska naturalnego. 
W naszej działalności skupiliśmy się na pozyskiwaniu energii z promieniowania słonecznego – tak powstał dział firmy Fotowoltaika. Instalacje solarne to inwestycja, która szybko się zwraca! Dystrybuujemy systemy fotowoltaiczne (i ich elementy) najlepszych producentów, m.in. JA Solar, Huawei, SolarEdge, Seaward, BAKS. W zależności od rodzaju instalacji solarnej energię możemy na bieżąco zużywać, magazynować lub nawet sprzedawać – nawet jeżeli instalacja jest przydomowa i niewielka (mikroinstalacje prosumenckie).
Produkty fotowoltaiczne z naszej oferty mogą być użyte zarówno do stosunkowo niewielkich instalacji (mikroinstalacje fotowoltaiczne), jak i tych większych, np. w elektrowniach czy dużych przedsiębiorstwach.

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Obecnie rozwój fotowoltaiki następuję bardzo dynamicznie, a słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania niewielkich urządzeń przenośnych, takich jak kalkulatory czy zegarki, lamp i sygnalizacji drogowych oraz parkometrów, a także do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych. Każdy z nas może czerpać korzyści z naturalnego źródła energii także do zasilenia swoich urządzeń domowych wychodząc naprzeciw postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz stale rosnącym cenom prądu.

 

Pozyskanie energii elektrycznej ze słońca to proces odbywający się etapami. Jak działa fotowoltaika? Podstawowym elementem instalacji są ogniwa fotowoltaiczne, które aby móc wytwarzać większą ilość energii łączy się w moduły fotowoltaiczne (2). W ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały. Ogniwa są układami zbudowanymi z materiału półprzewodnikowego, który przewodzi ładunek elektryczny w wyniku działania czynników zewnętrznych m.in. w postaci temperatury lub promieniowania słonecznego. Przy produkcji ogniw najczęściej wykorzystywanym półprzewodnikiem jest krzem. Grupa modułów zasilająca jeden falownik tworzy panel fotowoltaiczny (3), natomiast elementem pozwalającym na zamontowanie paneli na gruncie lub budynku jest konstrukcja wsporcza (1), która jednocześnie ma na celu zapewnić stabilność całego układu.

Prąd powstały w modułach zostaje przekazany do falownika (4), którego zadaniem jest przekształcenie go na prąd zmienny cechujący się parametrami zgodnymi z tymi, które posiadają nasze domowe gniazdka. Ponadto, falownik dokonuje kontroli pracy naszej mikroelektrowni. Oznacza to, iż na bieżąco dopasowuje on parametry generowanego prądu do parametrów domowej sieci, a także ulega wyłączeniu w momencie wykrycia jakiejkolwiek awarii. Monitoruje on także wszelkie parametry, które mogą być dla nas użyteczne do analizy działania fotowoltaiki.

Licznik dwukierunkowy (5) dokonuje pomiarów dwukierunkowego przepływu prądu tzn. zlicza energię elektryczną wyprodukowaną przez naszą instalację oraz pobraną z sieci energetycznej (6). Może się bowiem zdarzyć, iż energii wytworzonej przez naszą mikroelektrownię będzie za dużo lub za mało w stosunku do naszego zapotrzebowania. W pierwszym przypadku nadmiar energii zostaje przekazany do sieci energetycznej, a my możemy odebrać 80% wyprodukowanej przez nas energii. Jest to związane z systemem opustów dla prosumentów, czyli osób wytwarzających energię na użytek własny. Dla instalacji, których moc nie przekracza 10kWp obowiązuje stosunek 1:0,8 w ramach systemu opustu, co oznacza, że za 1kWh oddaną do sieci właściciel mikroelektrowni może odebrać 0,8 kWh. W przypadku instalacji o mocy między 10 a 50 kWp rozliczamy się w stosunku 1:0,7 - oddana przez nas 1 kWh pozwala nam na odbiór 0,7 kWh. W sytuacji, gdy istniejącego zapotrzebowania nie uda nam się całkowicie pokryć wykorzystując wcześniej wytworzoną i odebraną przez nas energię, pozostała różnica zostaje wyrównana energią z sieci w stosunku 1:1.
Panele fotowoltaiczne to bazowe urządzenia, które są niezbędne do budowy generatorów fotowoltaicznych o określonych parametrach elektrycznych. To właśnie panele solarne są odpowiedzialne za przemianę energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną, którą będziemy mogli wykorzystać, magazynować lub sprzedawać.
Energia, która jest produkowana przez moduły fotowoltaiczne, już od momentu włączenia instalacji  jest darmowa. Dodatkowo przez najbliższe kilkanaście-kilkadziesiąt lat (średnio powyżej 25 lat) instalacja nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, które byłyby związane z jej eksploatacją. Inwestycja w każdy pojedynczy moduł fotowoltaiczny to sam zysk!
W naszej ofercie znajdują się moduły fotowoltaiczne renomowanych producentów: JA Solar, Canadian Solar. W zależności od producenta urządzenia krzemowe dostępne są w wersji poli- lub monokrystalicznej, w aktualnych standardach montażowych (wymiary oraz moc), a także w  dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i metalicznym.

Drożejący prąd, a także coraz większa świadomość ekologiczna skutecznie zachęcają Polaków do inwestowania we własne panele fotowoltaiczne. Dodatkową zachętę stanowi możliwość odliczenia od podatku kosztów takiej instalacji.
Koszty poniesione na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych można rozliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Taka możliwość istnieje od 1 stycznia 2019 roku. Z takiego odliczenia od podatku skorzystają nie tylko osoby, które rozliczają się z fiskusem według skali podatkowej (17% i 32%), ale również podatnicy stosujący podatek liniowy 19% i osoby, które opłacają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.
Z ulgi termomodernizacyjnej mogą skorzystać podatnicy, którzy zamontowali instalację fotowoltaiczną zarówno na dachu domu, jak i na innym budynku, ale z zastrzeżeniem, że ta instalacja służy budynkowi mieszkalnemu. Należy również pamiętać, że ulga na fotowoltaikę przysługuje, gdy podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego mieszkalnego. Przy czym może to być zarówno budynek wolnostojący, jak i w zabudowie szeregowej lub grupowej. W takim budynku powierzchnia lokalu użytkowego nie może przekraczać 30% całej powierzchni domu.
Kwota wydatków, którą można odliczyć, nie może przekroczyć 53 tys. zł na jednego podatnika. Jeśli ktoś jest właścicielem lub współwłaścicielem kilku domów, na których zainstalowano panele fotowoltaiczne, limit 53 tys. zł się nie zmienia i dotyczy łącznie wszystkich tych inwestycji. W przypadku małżonków limit przypada na każdego z nich osobno (mają zatem wspólnie 106 tys. zł do odliczenia maksymalnie). Jeśli budynek mieszkalny ma kilku współwłaścicieli, na każdego z nich przypada maksymalnie 53 tys. zł ulgi.
W przypadku, gdy kwota odliczenia przekracza roczny dochód podatnika, wtedy niewykorzystana suma ulgi na fotowoltaikę nie przepada, ale może zostać odliczona w kolejnych latach podatkowych. Podatnik ma na to 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek na instalację fotowoltaiczną. Taki koszt może zostać poniesiony również przed 1 stycznia 2019 roku, ale faktura potwierdzająca wydatki musi powinna być wystawiona już po 1 stycznia 2019 roku. Przedsięwzięcie musi też zostać zakończone w ciągu 3 lat od pierwszego wydatku. Do ustalenia wysokości wydatków liczy się kwota brutto z faktury, jeśli VAT nie został wcześniej odliczony. Odlicza się koszty zakupu urządzeń i usług związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej.

 

Dofinansowania do paneli fotowoltaicznych

Od 23 lipca 2019 roku w Polsce dostępne jest dofinansowanie zakupu i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej. Maksymalnie można uzyskać 5 tys. zł dla instalacji o mocy od 2 kW do 10 kW zainstalowanej w domu jednorodzinnym.
Osoby, które skorzystały z dotacji w ramach programu „Mój Prąd”, również mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Należy jednak pamiętać, że ta ulga przysługuje tylko na wydatki, które podatnik faktycznie poniósł. Jeśli zatem ktoś zapłacił za zakup i montaż instalacji na przykład 25 tys. zł, a potem otrzymał dotację z programu „Mój Prąd” w wysokości 5 tys. zł, w rzeczywistości poniósł wydatek w wysokości 20 tys. zł i tylko taką kwotę będzie mógł odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Odliczeniu nie podlegają zatem wydatki w części, w jakiej zostały dofinansowane w ramach programu „Mój Prąd”, a także w ramach innego dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub jego regionalnego oddziału albo zostały zwrócone podatnikowi w jakiejkolwiek innej formie.

Nasze Panele fotowoltaiczne

- JA Solar Holdings Co., Ltd jest światowym liderem w produkcji wysokiej jakości modułów fotowoltaicznych. Firma została założona w maju 2005 roku, a od lutego 2007 znajduje się na liście NASDAQ. JA Solar jest wiodącym producentem ogniw od 2010 roku, a w 2012 umocnił swoją pozycję jako dostawca modułów TIER 1. Dzięki zaangażowaniu w badania i rozwój we własnych ośrodkach badawczych, JA Solar stał się właścicielem ponad 314 patentów, co przekłada się na produkcję modułów nie tylko najwyższej jakości ale także najbardziej innowacyjnych. JA Solar we współpracy z Szanghajskim Instytutem Fizyki Technicznej Chińskiej Akademii Nauk powołał "Centrum Badań nad Innowacyjnością fotowoltaiki". JA SOLAR nawiązał także długoterminową współpracę z ośrodkami badawczymi w USA, Holandii, Australii i innych krajach.

 

 

CANADIAN SOLAR INC. zajmuje się produkcją najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych, rozwiązań dla systemów solarnych i dostarczaniu kompleksowych usług związanych z energetyką słoneczną. Jako wiodący globalny deweloper projektów PV oraz producent modułów zainstalował od 2001 r. ponad 17 GW rozmieszczonych na całym świecie. Canadian Solar Inc. (NASDAQ: CSIQ) jest jedną z najbardziej bankowalnych firm solarnych na świecie.

FIRMA: NAJWIĘKSZY DOSTAWCA OGNIW SŁONECZNYCH I WIODĄCY PRODUCENT MODUŁÓW NA ŚWIECIE

 • Rok założenia: 2005.
 • Skonsolidowany łańcuch produkci obejmuącej płytki krzemowe, ogniwa oraz moduły słoneczne.
 • Światowy lider w dziedzinie B%R, szeroki wachlarz najnowocześnieszych innowacyjnych produktów.
 • Czołowa przynosząca zyski marka modułów ze wsparciem branży - wysoka zdolność finansowa.
 • Twój godny zaufania partner na długie lata

CZOŁOWA MARKA: PRODUCENTÓW PV POZIOMU 1

Roczna wydajność:

 • Moduły słoneczne: 8,5 GW
 • Ogniwa: 7 GW
 • Płytki krzemowe: 5 GW

Roczne dostawy:

 • 2015: 4,0 GW, Pierwsza 4 na świecie
 • 2016: 5,2 GW, Pierwsza 4 na świecie
 • 2017: 7,6 GW, Pierwsza 3 na świecie

Dzięki wysokiej zdolności finansowej będziemy Twoim partnerem w branży PV na lata

 • Silny bilans o niskim wskaźniku zadłużenia i wysokie płynności.
 • Wysoko oceniany potencjał zyskowności

Napędzamy technologię stale inwestując w zwiększanie sprawności modułów

Centrum B&R skoncentrowane na innowacyjnych technologiach ogniw oraz niezawodności modułów.

Pierwsza firma na świecie, która rozpoczęła masową produkcę i komercjalizację technologii selektywnego emitera oraz ogniwa PV typu MWT i PERC

Pierwsza firma na świecie, która zastosowała technologię druku dwutronnego na wszystkich liniach produkcji ogniw.

Dzięki kompleksowej obsłudze klienta jesteśmy partnerem spełniającym twoje potrzeby od samego początku

Programy szkoleniowe dla instalatorów, wiedza z pierwszej ręki i praca z naszymi produktami premium.

Spersonalizowane usługi, aby sprostać unikalnym wymogom technicznym oraz wymogom planowania, procesu, jakości i logistyki.

340W Moduł dwustronny w technologii połówkowej, PERC, multi-busbar, szkło-szkło
JAM60D10 320-340/MB


Połączenie technologii multi-busbar, ogniw połówkowych i PERC w module dwustronnych szkło-szkoło, mającym zdolność do konwersji promieniowania słonecznego ze strony tylnej oraz przedniej na energię elektryczną, zapewnia wyższą moc wyjściową, ogranicza spadek mocy wskutek zwiększenia temperatury, zmniejsza straty wynikające z zacienienia, a także zwiększa odpowność na uszkodzenia mechaniczne.

Większa moc wyjściowa
Wyższa niezawodność, większa stabilność generacji mocy
Mniejszy efekt zacienienia
Mniejszy współczynnik temperatury